İmplant Diş Kliniği ve Hekimlik

İmplant diş hekimliğidiş hekimlerinin protez kronlarını veya implantları takılı protezleri (tam diş kemerini) desteklemek için diş implantları ile değiştirmeleri için bir veya daha fazla diş eksik olan kişilere yardımcı olabilir . Diş hekiminiz veya ağız cerrahınız diş implantlarını çene kemiğine vidalayacak ve protez cihazını desteklemeye hemen hazırsa diş merkezini yeni dişlerinizle bırakabilirsiniz, aksi takdirde iyileşme süresini beklemeniz gerekir.

Bir tek diş implantı bir alt veya üst tek diş yerine yararlıdır nedeniyle periodontal hastalık veya travmaya kaybettiniz. Tek bir implant, geleneksel bir diş köprüsünden daha iyidir çünkü diş hekimi, köprüye istenen desteği sağlamak için komşu dişleri azaltmaya gerek duymaz.

Ameliyatla devam etmeden önce uzman, doğru çene kemiği miktarına sahip olduğunuzdan emin olmalıdır, aksi takdirde implantlar yerinde alınamaz ve başarısız olabilir.

Üst düzey hastalar veya uzun süredir takılan diş protezleri, bu kişilerin kemik kemik miktarları konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz, çünkü bu problem cerrahi olarak ekstra kemik materyali ekleyerek ve entegrasyonu bekleyerek çözülebilir. Bu prosedüre kemik grefti denir ve gelecekteki implantlarınızı tutmak gereklidir .

Hangi nedenle olursa olsun, çene kemiğine kemik eklemesi için ameliyat prosedürü sizin için çok invaziv ise, ek bir seçenek var. Kemiği eklemek, entegrasyonu beklemek ve vidaları yerleştirmek yerine, diş hekiminiz size konvansiyonel olandan daha uzun olan zigomatik implantları önerebilir çünkü yanak kemiğine tutturulurlar .

Standart olandan daha kısa implantlar da vardır. Mini dental implantlar olarak adlandırılırlar ve ağızdaki protezleri stabilize etmek için kullanılırlar . 
Başka bir deyişle, mini implantlar ile protezleri her zaman istediğiniz zaman ağzınızdan çıkarabilirsiniz, ancak bunları geri taktığınızda mini implantlar tarafından sıkıca yerinde tutulur; Bu şekilde, konuşurken veya yemek yerken takma dişlerin hareket etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Genellikle implantlar titanyumdan yapılır, ancak bu metale alerjisi olan kişiler vardır, bu yüzden birkaç diş implantı markasının piyasaya sürdüğü zirkonyum diş implantları da seramik implantlar olarak adlandırılır . Bu özel malzeme titanyuma göre çeşitli avantajlar sağlar. zirkonyum dioksit hipoalerjeniktir ve herhangi bir elektrik yükü yürütmez, böylece holistik diş hekimliği yaklaşımı ile uyumludur.

Diş implantlarınızı aldığınızda, ağız hijyenini önleyebileceğinizi düşünmemeniz gerekir, çünkü titanyum veya zirkonyum vidaları, doğal diş yapılarınızla aynı özen ister. Plağı implantlardan çıkarmazsanız, peri-implantitis olarak adlandırılan belirli bir enfeksiyon oluşur ve implantın başarısız olmasına neden olabilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.