Dental İmplant Tedavisi Süreci

Bir diş implantı, dişin kökünü değiştiren bir titanyum vidadır. Ağız içi altında kemiğin içine vidalanır. İmplant hastanın kemiğine entegre edildikten sonra, abutment implant üzerine vidalanır ve taç abutmente vidalanır. Kronlara ek olarak, implantlar sabit köprüler, sabit protezler veya çıkarılabilir protezleri desteklemek için de kullanılabilir (aşırı protez olarak bilinir).

Farklılıklara bağlı olarak farklılıklar ortaya çıkabilirken, bir diş implantı işlemi aşağıdaki aşamaları içerir.

1. İmplant koordinatörü ile tavsiye ve bilgi

Dental implant tedavileri ve maliyetleri hakkında tavsiye ve bilgi için implant koordinatörü ile telefon üzerinden gereksinimlerinizi tartışın . Aksi takdirde yüz yüze buluşur; Kliniğimizi görün ve tedavi seçeneklerini tartışın ve alın. Diş implantlarına bu paha biçilemez girişten sonra, hastalar olası çözümler ve maliyetler hakkında daha iyi bir fikre sahip olurlar. Bu sadece genel bir rehberdir ve klinik değerlendirme ihtiyacının yerini almaz.

Benzeri fiyat karşılaştırması gibi

İmplant konsültasyonunuz varsa ve bir tedavi planıyla sağlandıysanız, bize bir kopyasını e-posta ile gönderin ve ‘benzeri gibi’ maliyet karşılaştırmasını sağlayacağız.

2. Dental İmplant Klinik Değerlendirmesi

İmplant dişçi ile yapılan dental implant klinik değerlendirmesinde ağız sağlığı değerlendirilir. Hasta implant için iyi bir adaysa, kemiğin kalitesini ve miktarını değerlendirmek için bir dental konik ışın CT (CBCT) taraması yapılır.

İstişareyi takiben, bir implant koordinatörleri ile kısa bir toplantı, ilk randevularınızda rezervasyon yapmak için tedavi masraflarını ve mevcut zamanları ortaya çıkaracaktır.

İmplant diş hekiminden bir kaplama mektubu, tedavi seçenekleriniz ve maliyetler, grafikler, garanti, riskler ve bakım sonrası bilgileri içeren resmi detaylı bir tedavi planı.

3. Cerrahi Aşama Dental İmplant Yerleşimi

3D dental kemik ışın CT’sini (CBCT) kullanarak yerleştirmeyi yerleştirmek ve kullanılacak implant tipini belirlemek için görüntüleri tarayın, bir titanyum implantı dişetinin altındaki kemiğe dikkatlice vidalanır ve çözünebilir dikişler kullanılarak dikilir. Bazen bir iyileşme başlığı hemen yerleştirilir, böylece restorasyon aşamasında bunu yapma ihtiyacı kaydedilir.

Gerekli görülmesi halinde, bu aşamada, başarısız dişlerin çıkarılması ve / veya kemik eksikliğinin olduğu durumlarda kemik restorasyonu yapılabilir.

4. Dental İmplant Entegrasyonu

Entegrasyon, tacın, köprünün veya protezin diş implantlarına güvenli ve güvenli bir şekilde geri kazandırılması için gereken süredir.

Bu süre boyunca, diş implantı hastanın kemiği ile bütünleşir – buna “osseointegrasyon” denir ve hastanın tedavi planına bağlı olarak 2 ila 8 ay sürebilir.

5. Restorasyon

Restorasyon, tacın, köprünün veya protezin oluşturulduğu ve dental implantların üzerine yerleştirildiği fazdır.

Bu aşama, aralarında yaklaşık iki hafta olmak üzere 2 – 6 randevu alır (karmaşıklığa bağlı olarak) ve şunları içerecektir:

  1. Dental implantın açılması ve iyileştirici bir abutmentin yerleştirilmesi.  Bazen, bu prosedür implant yerleştirme ile aynı zamanda yapılır.
  2. Bitişik dişlere karşı son izlenim ve renk uyumu
  3. Isırma kaydı – tıkanıklığın (ısırmanın) rahat olmasını sağlar.  Tüm durumlar için gerekli değildir.
  4. Yeni tacı, köprüyü veya takma dişi denemeyi deneyin – daha sonra laboratuara herhangi bir ayarlama gönderin.  Tüm durumlar için gerekli değildir.
  5. Son uyum – abutmenti ve kron, köprü veya protezin yerleştirilmesi.

Optimum estetik sonuç için, kuronlar, köprüler ve protezleri üretmek için çok yetenekli diş teknisyenleri ile birlikte çalışırız.

6. Bakım Sonrası

Kronlar yerleştirildiğinde implant tedavi planınız bitmez.

İyi ağız sağlığını korumak ve implantlarınızın ömrünü uzatmak için geliştirilmiş bir hijyen rejimini izlemeniz şarttır.

Bu, reçetelenen tekniklerin ardından evde hijyen düzeninin iyileştirilmesi, en az 6 ayda bir hijyen terapistine başvurulması ve implantların, diş etlerinin ve hijyen düzeylerinin yıllık olarak değerlendirilmesidir.

Eğer sizlerde implant diş fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız? <<< link e tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.