Yaşlandıkça dişlerimiz sigara, kahve, kırmızı şarap ve diğer pek çok yiyecek ve içecek ile renk değiştirir. Ne kadar sağlam fırçalasak da dişlerimiz beyazlığını kaybeder.

Diş Beyazlatma

Diş ağartma olarak da adlandırılan diş beyazlatma diş ağartma, genel diş hekimliğinde, özellikle de estetik diş hekimliği alanında yaygın bir prosedürdür. Bir çocuğun bebek dişleri normalde, takip eden yetişkin dişlerden daha beyazdır. Bir kişi yaşlandıkça, yetişkin dişler dişlerin mineral yapısındaki değişikliklerden dolayı genellikle daha koyulaşırlar, çünkü emaye daha az gözenekli olur

Genel Bakış

Dişler bakteri pigmentleri, gıda maddeleri ve tütünler tarafından renksizleşebilir. Dişleri beyazlatmanın birçok yolu vardır: Beyazlatıcı şeritler, beyazlatıcı kalem, beyazlatıcı jel, lazer beyazlatma ve doğal ağartma. Lazer ağartma, diş kliniğinde ağartma işleminin hızlandırılması için ışık enerjisiyle sağlanır.

Diş beyazlatmanın (ağartma) etkisi aylarca sürebilir, ancak hastanın alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir.

 

Prosedürler

Genel olarak, diş beyazlatma , dişleri 45-60 dakika içinde birkaç renk tonu ile beyazlatır, mümkün olan en kısa sürede görünüşünüzü olağanüstü şekilde iyileştirir.

Diş hekiminiz kesin diş beyazlatma hedeflerinize ulaşmada daha fazla kontrole sahip olduğu için klinikte beyazlatma benzersizdir.

Zoom Advanced Power’ın resmi web sitesi şöyle diyor: “Beyazlık, gülümsemenizin en iyi şekilde görünmesini sağlayabilir. Profesyonel olmayan prosedürler ve klinik olarak kanıtlanmamış diş beyazlatma ipuçları çoğu zaman tatmin edici olmayan sonuçlara yol açabilir, şöyle bir beyazlatma prosedürü aramalısınız.

1 thought on “Diş Beyazlatma

  1. selam kolay gelsin bu diş beyazlatma zoom teknolojisi diye birşey varmış sizce bu sağlıklı mı yani dişlerimi o şekilde beyaztlatsam ne kadar sağlıklı olur acaba

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.