Dişlerin değiştirilmesinin önemine girmeden önce, en sık sorulan soruya değinelim: bir diş implantı tam olarak nedir? Diş implantı, hasarlı veya eksik doğal dişlerin cerrahi olarak değiştirilmesi sırasında kullanılan küçük ama oldukça güçlü titanyum alaşımlı bir vidadır. Çene kemiğine delinir, böylece vida, yapay dişleri veya herhangi bir diş protezini çeneye sıkı sıkıya bağlayabilir. 

Kırılan / eksik dişlerin değiştirilmesinde kullanılmasına ek olarak, implantlar ayrıca gevşek, çıkarılabilir protezlere destek sağlamak için de kullanılabilir . Artık bir diş implantının tam olarak ne olduğunu bildiğinize göre, kaybolan veya çok zarar görmüş dişlerin yerine ilk önce neden önemli olduğunu bir göz atalım.

Görünüm

Yüzeysel bir dişe sahip olabileceği gibi yüzeysel, tek bir eksik diş bile bize çok fazla duygusal stres koyabilir. Değişen derecelerde, görünüşümüzle ilgili olarak biraz endişeliyiz ve bu da bizim güvenimizi etkiler.

Kayıp bir diş yüzünden mükemmel gülüşünüzü kaybetmek ya da iki kişi depresyona ve güven kaybına neden olabilir, bu da işinizi ve kişisel yaşamınızı etkileyebilir. Dental implantların genellikle hastanın moralini ve genel güvenini artırmada etkili olduğu bulunmuştur. Değiştirilen bir diş ile işlemden sonra doğal olanı arasında dışarıdan görünür bir fark olmadığından, fiziksel görünümü olumlu yönde etkilemektedir.

Ağız sağlığı

Bir diş kaybolduğunda, diş yapınızın tamamındaki denge bozulur. Oluşturulan boşluk, kalan dişlerin (özellikle boşluğa en yakın olanların) en normal normal çiğnemenin bile bir sonucu olarak eğilmesine ve kaymasına izin verir.

Bu, özellikle dişlerin çarpık yapısı hastanın çiğneme yeteneklerini etkiliyorsa, çizgide daha fazla ağız sorunlarına yol açabilir. Bunun bir sonucu olarak yıllar içinde birden fazla diş kaybettiğini görmek nadir değildir ve daha sık olmamakla birlikte, kemik kaybı aynı sırayla yan yana gerçekleşir.

Rahatlık

Eğer tüm dişleriniz bozulmamışsa, muhtemelen eksik molar ve varolan birinin açık kökleri arasında özellikle zor bir yiyecek geldiğinde nasıl hissettirdiği hakkında hiçbir fikriniz yoktur.

Sadece çok rahat bir deneyim olmadığını ve bir kez yemek yemeye çalıştığınız her zaman devam ettiğini söyleyelim, sürekli acı ve rahatsızlıktan kurtulmak için et ve diğer sevilen yiyecek kaynaklarından vazgeçen insanları görmek nadir değildir. . Bir bakıma, yiyecekleri doğru bir şekilde çiğneme yeteneğinizi yitirmek , hayatınızın büyük bir kısmından zevk almanızı engelleyebilir. Diş protezleri desteklemek için uygun diş implantları ile kişinin hayatını önemli ölçüde değiştirebilir.

kim eksik dişler. Ancak, prosedürün Progresif Diş Hekimliği gibi tanınmış bir kurum tarafından yürütülmesi önemlidir . Bir çok diş hekimi / diş hekiminin becerisine bağlıdır ve karmaşık bir cerrahi işlemdir; Bu nedenle, bununla herhangi bir risk almamak en iyisidir. İyi haber, diş implantlarının% 95’in üzerinde bir başarı oranına sahip olmasıdır.