Dental-Implants

Takılan implantlara sahip olmak pahalı bir işlemdir ve bir profesyonel tarafından yapılan kaliteli işin yapıldığından emin olmak istersiniz.

Bu çok karmaşık bir süreçtir, sadece diş hekimleri ve uzmanlar tarafından geniş bir eğitimle gerçekleştirilir ve risk almak isteyeceğiniz bir şey değildir.

Az para kazanmanın bir yolu saygın bir özel sağlık sigortası sağlayıcısı tarafından karşılandığından emin olmaktır, ancak çoğu durumda,  implantlar Avustralya’da dişhekimliği sigortası olarak dişhekimliği sigortası kapsamında değildir.

Dişhekimliği turizminde de giderek artan bir popülerlik söz konusudur; bu, hastaların prosedürün çok daha uygun olduğu ülkelere gittiği, ancak yine de hâlihazırda uzman cerrah ve diş hekimleri tarafından sağlandığı yerdir. Diş turizmi hakkında daha fazla bilgi edinin.

İhtiyacınız olan implant sayısını belirledikten sonra, bireysel durumunuzla ilgili maliyetler hakkında fikir sahibi olmak daha kolay hale gelir.

Aşağıdaki tablo Avustralya’daki implantların maliyetlerini göstermektedir.

Lütfen bunun bekleyebildiğiniz için genel bir rehber olduğunu unutmayın. Sözünüz, yukarıda ele aldığımız faktörlere göre önemli ölçüde farklılık gösterebilir:

Diş Başına Diş İmplantları Ne Kadardır?

prosedür

Maliyet

Basit tek diş implantı

5,000 – 5.500 ABD doları

Daha karmaşık bir tek diş implantı

5,500 ABD doları – 6,500 ABD doları

‘All-on-4’ diş implantı prosedürü

20.000 ABD Doları – 30.000 ABD Doları

 Yukarıdaki fiyatlar implantın her iki parçasının maliyetini içerir (yani ankraj + taç)

Diş nakli ve tacı için bulduğumuz en düşük maliyet diş başına $ 2.850 idi, ancak servis sağlayıcı diş ziyaretleri ve cerrahi prosedürler için maliyet vermedi. Yukarıda verilen ortalama aralığa göre çok daha yüksek fiyatlar sunan bir dizi hizmet vardı.

Faktörlerin Bir Sayısı Üzerinde Değişen Maliyetler

Maliyetlerin bir takım faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değiştiğini unutmamak önemlidir.

Avustralya’da bulunduğunuz yer: Melbourne veya Sydney Avustralya’daki implant prosedürleri için ülkenin geri kalanından daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz Aynı prosedür için maliyetler, Gold Coast, Queensland’da önemli ölçüde daha düşük olabilir.

Diş ziyaretlerinin sayısı ve diğer prosedürler. Dental implant maliyeti hesaplamaları, prosedür tamamlanmadan önce ihtiyacınız olan diş ziyaretlerinin sayısını dikkate alır. Periyodik oral muayeneler, gerekli durumlarda diş veya parçaların çıkarılması, geçici implant abutmentlerinin sabitlenmesi ve geçici kuronlar ile son implant abutmenti ve tam tansiyon implantasyonu yapılacaktır. Bütün bu masraflar yere göre değişebilir.

Titanyum implantın ve tacının maliyeti. Bu öğelerin her birinde de bir fiyat aralığı olabilir.

Ek prosedürler. Ek prosedürlere ihtiyacınız varsa, maliyetleriniz buna göre artacaktır. Örneğin, diş hekiminiz daha büyük ölçekte aşırı diş veya diş eti kaybı olduğunu tespit ederse, Avustralya’daki ücretleriniz daha yüksek olabilir.

Diş implantları ile kaç tane dişe ihtiyacınız var? Bazı diş implantı uzmanları, çoklu dişlerin sabitlenmesi için size indirim sunabilir. Diğerleri yok.

Gözden geçirme ve hizmet kalitesini göz önünde bulundurarak biraz alışveriş yapmak faydalı olabilir.

NOT: Komplikasyonlar söz konusu ise (kemik grefti gerektiren zayıf veya sığ bir kemik yapısı gibi) fiyat artabilir. Bunu belirlemenin tek yolu, uzmanınızla bir istişare yapmaktır.

Sigorta Yapmak, Ödediğiniz Fiyatı Düşürüyor mu?

Diş implantları, Medicare veya genel dişhekimliği sigortası kapsamında olmadıkları için gerekli bir dişhekimliği prosedürü olarak kabul edilmez. 

Maliyeti kapatmak istiyorsanız, büyük bir dişhekimliği teminat politikasını tercih etmeniz gerekecektir.

Pahalı dişhekimliği prosedürleri için büyük diş kapağı almayı planlıyorsanız , araştırmanızı yapmak ve sigorta planını zamanında almak istiyorsunuz. 
Diş planınızı tamamlamadan önce küçük yazıları okumada ekstra dikkatli olun.
Özellikle, dental implantlar gibi ‘ekstralar’ için yıllık limitlere bakın.

Ayrıca, prosedürler için ödeme yapmadan önce planı kullanmanın ne kadar süreceğine bakın. Bazen bu bekleme süresi 12 ay kadar uzun olabilir.

Üst İmplant Maliyeti Ne Olacak?

Ayrıca 4’ü diş implantları veya 4’ünde bulunan tüm dişler olarak da adlandırılan tam bir üst implant, tüm diş setinizi üst çenede değiştirmek için dört diş implantının kullanılmasını gerektirir.

Bazen bu prosedür aynı zamanda “aynı gün dişler” olarak da adlandırılır. Bu yöntem, diş implantlarını kullanarak çene üzerine yapıştırılmış kalıcı bir diş köprüsü kullanır. Diş köprüsü sağlam sahte dişler ve dış porselen kronlardan yapılmıştır. Tam üst diş implantlarına ihtiyacınız olduğunda, diş köprüsü tüm üst dişleri değiştirerek tüm üst kemeri örtecek şekilde tasarlanmıştır.

Tam üst implantlar, ciddi şekilde uzamış dişleri olan, değiştirmek istedikleri veya tam üst protez takan kişiler için uygundur. 

Tüm üst implant maliyetinin 13.500 – 23.500 $ arasında değişmesini bekleyebilirsiniz.

İmplant diş hekiminizin, tüm üst implantlar için aday olup olmadığına karar vermeden önce diş röntgeni görmesi gerektiğini unutmayın. Bu maliyetlerde de faktörler olmalısın.
Tipik olarak, çoğu diş hekimi size her şey dahil masrafları verir.

Bu video, maliyet farklılıklarının bazı nedenlerini ve tüm oral implant türlerinin fiyatlarına ilişkin bazı ipuçlarını açıklıyor:

 

1 thought on “Fiyatları: Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadar?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.