Titiz laboratuvar testlerinden geçirildiğinde zirkonyum restorasyonların porselen ürünlerden yüzde 200 daha yüksek eğilme mukavemeti vardı. Zirkonyum dişleri çiğneme, ısırma ve konuşmadan normal aşınma ve yıpranmaya daha iyi dayanır. Geliştirilmiş dayanıklılık ve sağlamlıklarından dolayı zirkonyum restorasyonları porselenden daha uzundur. Zirkonyum dişleri çiğneme, ısırma ve konuşmadan normal aşınma ve yıpranmaya daha iyi dayanır. Geliştirilmiş dayanıklılık ve sağlamlıklarından dolayı zirkonyum restorasyonları porselenden daha uzundur.

Estetik olarak, zirkonyum diş restorasyonları son derece doğal gözüküyor. Zirkonyum’un optimize edilmiş mikro yapısı daha fazla translüsens üretir, bu yüzden restorasyonlar ışığı doğal dişlerle aynı şekilde yansıtır. Bu zirkonyum restorasyonlarına inanılmaz gerçekçi bir görünüm kazandırır. Ayrıca, restorasyonlar mevcut dişlerinize renk eşleştirile bilir.

Malzemenin aşındırıcı olmayan yapısı nedeniyle zirkonya restorasyonları eşsiz bir konfor seviyesi sunar. Porselen restorasyonlar, konuşurken veya çiğnendiğinde ortaya çıkan sürtünme sonucu, çevredeki dişlere ve yumuşak dokulara zarar verebilir.