Diş İmplantları diğer diş değiştirme seçeneklerine göre birçok avantaj sunar

Dental implantlar, diş değiştirme için popüler bir seçenek olup birçok avantaj sunar. Devam eden üretim ve klinik ilerlemeler nedeniyle, eğitimli profesyoneller tarafından güvenli ve etkili tedavi, dünya çapında kolaylıkla mevcuttur. İşte diş implantlarını seçmenin birçok nedeni var:

İmplant diş, kronlara, köprü çalışmalarına ve aşırı dozlara bağımsız destek sağlayarak geri kalan oral yapılar / dişler üzerindeki yükü azaltır.

Diş implantları, geleneksel köprü için bitişik dişleri kesmeye gerek kalmadan doğal diş dokusunu korur.

Dental implantlar kemiği koruyacak ve kemik erimesi ve çene kemiği yüksekliği kaybına neden olan bozulmayı önemli ölçüde azaltacaktır.

Diş implantlarının, bitişik dişlerin daha sonraki restoratif müdahalesine olan ihtiyacı azalttığı gösterilmiştir.

İmplantlarla ilgili uzun süreli veriler, implantların dişlerdeki geleneksel restorasyonlardan çok daha uzun sürdüğünü göstermektedir.

İmplant fazlalıkları gıdalarınızı daha iyi çiğnemeye ve daha net konuşmanıza izin verebilir. Bir çok çalışma, aşırı protezlerin, tam protezlere kıyasla daha iyi çiğneme verimliliğine ve konuşmalarına katkıda bulunduğunu göstermiştir.

Erken kırışıklıkların en aza indirilmesiyle sonuçlanan yüz konturlarının kontrol edilmesine / iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Diş implantlarının sizin için uygun bir seçenek olabileceğini düşünüyorsanız, sözlü sınava girmek için diş hekiminize başvurun. İmplant tedavisinin başarısını etkileyebileceğinden, implantın entegrasyon ve bakımını etkileyebileceğinden, tedavi edilmemiş diş, diş eti veya kemik hastalığı alanları varsa, implant tedavisine devam etmek son derece elverişsizdir.

Bu nedenle, kapsamlı bir ağız bakımı (diş ve diş eti dahil) yapılmalıdır. Bu, diş hekiminizin aynı zamanda, ısırığınızı (tıkanıklığı) değerlendirmesini sağlar; bu da implant restorasyonunuzun başarısı için önemlidir.

Doğru diş hekiminin bulunması, başarılı implant tedavisinin en önemli yönüdür. Diş implantlarının artan popülaritesi ile birçok diş hekimliği uygulamaları tedavi hizmetleri kapsamında implantlar sunmaktadır.

İmplant olarak tanımlanan kısımda genellikle üç bölüm vardır. İmplant cihazının kendisi (doğrudan kemiğe yerleştirilir), abutment – implant cihazını üçüncü kısma bağlayan parça – üzerindeki taç veya protez. Günümüzün implantları ağırlıklı olarak biyo-uyumlu bir metal olan titanyumdan üretilmiştir ve hem kemik hem de otomeointegrasyon olarak bilinen prosese direkt olarak kemiğe yapışmasını sağlayan eşsiz bir özellik ve dayanıklılık ve dayanıklılık sunar . Zirkonyum kaplama gibi diğer materyaller gelecekte implant yapmak için kullanılabilir.

1 thought on “İmplant Diş Avantajları

  1. İmplant diş taktırırsam avantajlarını okudum baya baya iyi güzel geliyor ama beni korkutan birşey acaba tedaviden nasıl yararlanırım ve fiyatları çok pahalı

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.