Eksik dişleri değiştirmenin kalıcı, doğal görünümlü bir yolunu arıyorsanız, diş implantları sizin için uygun olabilir.

Diş İmplantları Nedir?

Bir diş implantı genellikle titanyumdan yapılmış, dişeti çene kemiğinizin içine cerrahi olarak yerleştirilen ve yapay bir kök görevi yapan metal bir direktir. İmplant, bir abutmentin vidalanmasına izin verecek şekilde dişlidir. Yerleştirildikten sonra, diş hekiminiz doğal dişlerinizin geri kalanıyla aynı bir eşleşme sağlamak için sahte bir dişi (veya dişleri) bağlantı parçasına sağlam bir şekilde monte edebilir.

İmplant Diş ?

Basitçe eksik dişlere sahip olmak, diş implantlarına sahip olmak için yeterli sebep değildir. Takma dişler gibi alternatifler daha uygun olabilir. İlk muayeneniz sırasında diş hekiminiz şunları dikkate alacaktır:

  • Ağzınızın genel durumu
  • Çenenizde kalan kemik kalitesi ve miktarı
  • Diş hijyeni rutininiz
  • Genel sağlığınız

İmplantlarla başarılı bir outome sağlamak için, ağzınızın genel şartının istikrarlı bir çalışma ortamı sağlaması gerekir. Diş implantları takılmadan önce kırık dişler, diş eti hastalıkları veya diş çürüğü düzeltilmelidir.

Diş hekiminiz, çenenizdeki mevcut kemiğin diş implantlarını destekleyip desteklemediğini belirlemek için kemik hacminizi ve yoğunluğunuzu değerlendirecektir. Bu işlem genellikle çene kemiğine x-yarışması veya bazı durumlarda bir konik ışınlı BT taraması geçirilmesini içerir (korkutucu değil, bu sadece çene kemiğiniz ve implantların tam yerleşimi hakkında daha ayrıntılı bilgi veren özel bir x- ışınıdır ).

Kişisel diş temizliği rejiminiz ayrıca bir dental implant prosedürü için uygunluğunuzu etkileyebilir. Sağlıklı bir ağız, başarılı bir tedavi için gerekli olduğundan, sağlıklı diş ve diş etlerini korumayı taahhüt etmelisiniz.

Genel sağlığınız, diş implantları için değerlendirilip değerlendirilemeyeceğinizi de etkileyebilir. Diyabet ve sigara içimi gibi tıbbi ve yaşam tarzı değişkenleri sizin uygunluğunuzu etkileyebilir. Her vaka farklıdır; Diş hekiminiz bu konuları sizinle daha detaylı tartışacaktır.

Diş İmplant Prosedürü Ne İçerir?

Diş implantları sürecinde üç aşama vardır:

  • İmplantı takmak
  • Abutment takılması
  • Taç takılması

İmplantın takılması genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Diş hekiminiz diş etinize küçük bir kesi yapar, daha sonra çene kemiğinizde küçük bir delik oluşturacak ve implantı yerleştirecektir.

Ameliyattan önce herhangi bir diş çekildiyse, diş hekiminizin implantın mevcut diş soketine doğrudan takılması mümkün olabilir. Ancak, abutmentin takılmasından önce, hastaların  genellikle kemiğin implante tamamen yapışması için yaklaşık üç ila altı ay beklemesi gerekir – osseointegrasyon denilen bir süreç .

Abutment – üzerine bir tacın yerleştirilebileceği küçük bir direk – çene kemiğine takılan diş implantına doğrudan vidalar.

Abutment yerinde olduğunda, kronun tutturulması genellikle abutment fitingi sırasında gerçekleştirilen basit bir işlemdir.

Dental İmplant Prosedürümden Sonra Ne Beklerim?

İlk ziyaretinizde ve anestezinin etkileri tükendiğinde, eve gitmene izin verilecek. Ağzınıza tamamen geri dönmek için birkaç saat sürebilir ve rahatsızlığa karşı koymak için ağrı kesici gerekebilir. Duygu tamamen geri gelene kadar sıcak yiyeceklerden veya içeceklerden kaçının ve dental implant prosedürünü izleyen ilk birkaç günde sadece yumuşak yiyecekler yiyin.

Dişlerinizdeki boşlukları temizlemek için özel fırçalarla birlikte antibiyotik veya antiseptik bir gargara verilebilir. Bu süre boyunca (ve her zaman), potansiyel enfeksiyonlardan kaçınmak için iyi ağız hijyeni sağlamak isteyeceksiniz.

Tamamen iyileştikten sonra, yedek dişleriniz ve diş implantlarınız ve yedek dişleriniz doğal dişlerinizle aynı şekilde çalışmalıdır. Ve senin gülüşün geri döndü!

Halihazırda alışkanlığınız yoksa, günde iki kez fırça ve diş ipi takıyorsanız ve yeni dişlerinizin sağlıklı kaldığından emin olmak için diş hekiminize veya hijyenistinize düzenli ziyaretler gerçekleştirin.

Yurt dışında saygın bir dişçiyi nasıl bulabilirim?

Flor Dental, dünyanın her yerinden kalite kontrolündeki diş hekimlerinin ve kliniklerin kapsamlı listelerini derledi . Profesyonel üyeliklerin ve niteliklerin meşru olmasını sağlamak için arka plan kontrolleri yaparız. Saha ziyaretleri yapılır ve tesislerin ve hizmetlerin en yüksek standartta olduğunu garanti etmek için hasta değerlendirmeleri yapılır. Aslında, birçok diş hekimimiz Uluslararası Oral İmplantologlar Kongresi gibi dünya çapında tanınmış kuruluşların üyeleridir , böylece aldığınız bakım standardının diş hekiminizin evde uyguladığı aynı yüksek standartları karşıladığından emin olursunuz.

İMPLANT DİŞ FİYATLARI NELER?

Fiyatlar ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle, memleket ücretlerinizi diğer ülkelerdeki aynı tedavi masraflarıyla karşılaştırarak önemli tasarruflar elde edebilirsiniz:

Türkiye Cumhuriyeti : Türkiye’ de implant diş fiyatı döviz kuruna öre değişiklik göstermektedir ortalama bir fiyat verecek olursak 2,500 TL ile 5,000 TL arası değişiklik göstermektedir.

Amerika Birleşik Devletleri: Bir diş implantı, Meksika’da 1.250 USD, Tayland’da 1.900 USD veya Bali’de1.600 Dolar ile karşılaştırıldığında yaklaşık 4,000 USD civarındadır .

Avustralya: Meksika’da 1.650 AUD, Tayland’da 2.500 Avustralya Doları veya Bali’de 2.100 AUD değerinde yaklaşık 5,100 AUD ödeyeceksiniz .

Birleşik Krallık: Benzer şekilde, bir diş implantı da £ 3,000, Meksika’da £ 1,000 , Tayland’da £ 1.500 veya Bali’de £ 1.300 civarındadır .

Dental İmplant Tırnakları

Flor Dental’de, dünyanın dört bir yanında, evde ödeyeceğiniz bir fiyatla en kaliteli diş implantları sunan binlerce klinik ve implantolog arasından seçim yapabilirsiniz .

Diş turizmi, dünya çapında genişleyen bir endüstridir ve artan sayıda uluslararası hasta, Meksika, Kosta Rika, Tayland ve Bali gibi ülkelerde dünya standartlarında tesisler ve tedavileri kolayca keşfedebilmektedir.

Web sitemiz, en üst klinik konumlarını araştırmak ve diş implant tekliflerini karşılaştırmaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içermektedir. Biz ev sahibi iyi fiyat garantisi Eğer yenilmez bir anlaşma sağlamak için ve biz de sağlayabilir birçok bağımsız sigorta sağlayıcıları ile yakın ilişkileri keyfini sağlık sigortası ilave huzuru için.

Herhangi bir sorunuz varsa, Müşteri Destek Ekibimiz sorularınızı online sohbet tesisimiz, e-posta veya ücretsiz telefon numaramız aracılığıyla cevaplamaktan mutluluk duyar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.