implantdis

İmplant Diş Nedir? Çeşitleri ve Faydaları Neler?

Hayatınız boyunca doğru diş bakımı ile dişleriniz bir ömür boyu sürecek şekilde tasarlanmıştır. Ne yazık ki, en iyi koruyucu bakım ile bile hasar görebilir veya yaralanabilir. Bir diş ciddi şekilde tehlikeye girdiğinde, sağlığını iyileştirmek için diş tacı gerektirebilir; bununla birlikte, bazen bu durumun ayıklanması gerekmeden saklanması için yeterli olmayabilir. Eğer diş kaybı meydana gelirse, onu değiştirmek için etkili bir çözüme ihtiyacınız vardır. Gelişmiş Diş Tedavisi Merkezinde, ağız sağlığınızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tedavileri sunuyoruz. Porselen kuronlara ek olarak, Greenfield’deki diş implantları ile tam bir gülümseme kazanmanıza yardımcı olabiliriz.

Diş implantı nedir?

Bir diş implantı, eksik dişi değiştirmek için en öngörülebilir ve güvenilir çözümdür. Hem kök hem de tacı değiştiren tek seçenek olarak, doğal bir diş gibi yakından bakar ve işlev görür. Biyolojik olarak uyumlu bir titanyum implant direği, çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilir. Özel bir diş kronunu implant direğine bağlamak için bir dayanak daha sonra eklenir.

Prosedür için aday olduğunuzdan emin olmak için ilk danışmadan sonra kapsamlı bir tedavi planı oluşturulur. Tedavinin ilk aşamasında, çene kemiğini ortaya çıkarmak için sakız dokularını açmak için küçük bir ağız cerrahisi kullanılır. İmplant direği kemiğe yerleştirilecek ve üzerine koruyucu bir kapak yerleştirilecektir. Önümüzdeki üç ila altı ay boyunca, çene kemiğiniz bununla uyumlu olacaktır. İyileştikten sonra organa iliştirilen dişin konması için ofisimize geri döneceksiniz.

İmplant Diş Çeşitleri Nelerdir?

Diş implantları tüm diş kayıplarını tedavi etmek için kullanılabilir – bir dişi veya tüm dişlerinizi kaçırıyor olmanız fark etmez.

Tek Diş: Diş tacı desteklemek için çene kemiğine tek bir implant direği yerleştirilir. Kusursuz bir gülümseme için geri kalan dişlerinizle sorunsuz bir şekilde karışacaktır.

İki Ardışık Diş: Bir sıradaki iki eksik dişi değiştirmek için, iki diş kronu birbirine kaynaştırılır ve boş alanı doldurmak için tek bir implant direği kullanılır. Bununla birlikte, eğer alan çok büyükse prostetik dişleri tamamen destekleyecek iki mesaj gerektirebilir.

Üç veya Daha Fazla Kayıp Diş: Geleneksel kısmi takma dişlere veya diş köprüsüne alternatif olarak, birkaç eksik diş West Allis’te diş implantları ile değiştirilebilir. Protez dişleri tutmak için sakız rengi bir taban oluşturulur. Ardından, cihazı implante etmek için dental implant direkleri kullanılır.

Komple Diş Kaybı: Bir kemer üzerinde tam diş kaybı meydana geldiğinde, bunlar diş implantları kullanılarak değiştirilebilir. Değiştirilen dişlere sahip olmak için sakız renginde bir taban yapılır. Kemeri yerinde tutmak için emme veya bir yapıştırıcı kullanmak yerine, ortalama dört diş implantı direği kullanılır.

Dental İmplantların Faydaları Nelerdir?

Diş protezleri gibi, eksik dişleri değiştirmek için diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, diş implantları en çok fayda sağlar. Ağız hijyeninizi korumak gibi doğru bir bakımla ömür boyu sürecek potansiyele sahiptir. Aslında,% 95’in üzerinde 10 yıllık başarı oranı var. Ayrıca, doğal dişler gibi yakından bakmak ve işlev görmek için tek seçenek. Bir implant direği kullanılarak, aynı zamanda çene kemiğindeki yeni büyümeyi uyararak kemik kaybını durduran tek diş değiştirme seçeneğidir.

Diş İmplantları için İyi Aday mısınız?

Genellikle, diş kaybından muzdaripseniz ve ağız sağlığınız iyi ise, tedaviye adaysınız demektir. Ancak, uzun vadeli başarısını sağlamak için, diş hekiminizin, vücudunuzun enfeksiyonları iyileştirme veya savaşma kabiliyetini engelleyebilecek olası faktörleri ortadan kaldırmak için tıbbi ve yaşam tarzı geçmişinizi değerlendirmesi gerekecektir. Ayrıca, düzenli diş randevularınızı sürdürürken evde iyi bir ağız hijyeni uygulamak için kararlı olmalısınız.

Diş Kaybım Nasıl Tedavi Edilir?

Ağız sağlığınızı ve güveninizi düzeltmeye hazırsanız, dental implantların sizin için uygun olup olmadığını görme zamanıdır. Flor Dent te ki ekibimiz, diş sağlığınızı iyileştirmek için özel bir tedavi planı oluşturmak üzere kapsamlı bir inceleme gerçekleştirecektir.

PEKİ İMPLANT DİŞ FİYATLARI NEDİR ?

3 thoughts on “İmplant Diş Nedir? Çeşitleri ve Faydaları Neler?

  1. Annem için implant diş düşünüyoruz 1 adet acı çeker mi diye merak ediyorum çok acılı oluyor mu bu implant diş tedavisi

  2. yaşım 54 ağzımda diş kalmadı bu implant diş tedavisini düşünüyorum aslında ama fiyatları nedir ne kadar ücretleri bu implant dişin

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.