İmplant Diş hızla yeni standart haline gelmektedir. Zayıf dişler, eksik dişler veya kronik diş problemleri olan kişiler için popüler ve etkili uzun vadeli bir çözümdür.

Diş implantları, köprüler ve kuronlar dan farklı olarak, diş implantları temel olarak çene kemiğine bağlanan, güvenli, sağlam ve konforlu diş değiştirme için uzun vadeli bir temel sağlayan yapay diş kökleridir.

Dental İmplantların En Güçlüsü İmplant Diş

Dental implantların en güçlü yanlarından biri dayanıklılıktır. Her implant tipik olarak titanyum, akrilik, porselen ve zirkonyum diş gibi medikal malzemelerden yapılır. Bu, doğal dişlerinizle karşılaştığınız aynı çürüme, geleneksel diş eti hastalığı ve kök kanal tedavisi olmaksızın doğal görünümlü bir dişe sahip olduğunuz anlamına gelir. Aslında, uygun bir şekilde bakıldığında, diş implantları ömür boyu dayanabilir.

Dental implantlar, protez veya köprülerden daha modern bir diş değiştirme çözümüdür. Zamanla, aslında çene kemiğiyle bütünleşecek şekilde tasarlandılar. Bu, yeni dişleriniz için kemiğin kendisini kötüleştirmekten korurken güçlü, dayanıklı ve uzun süreli bir çapa oluşturur. Aynı zamanda, takma dişlerde meydana gelebilecek kayma ya da diğer rahatsız edici hareketlerin olmamasını da sağlar.

İnsanların diş implantları hakkında en çok sevdiği şeylerden biri, onların nasıl göründükleri ve hissettikleridir. Çene kemiğiyle olan bağlantı çok güçlü olduğu için, aslında ağızlarınız gibi doğal dişler gibi işlev görürler. Aynada uyanıp gülümserken, en sevdiğiniz yiyecekleri tekrar çiğnemenin ve arkadaşlarınızla günlük gülüşler yapmadan yüksek sesle gülerek düşünün. Diş implantları ile, bu dişleri tüm hayatın boyunca almış gibi olacak. Ve bu, eksik olduğun tüm küçük şeylere geri dönmen için sana daha fazla zaman verebilir.

Üç bölüm Diş implantları

1. İMPLANT VIDASI

İlk olarak bir vida implante edilir. Bu, yeni dişleriniz için bir kök görevi görür, çenenize kalıcı olarak takılır ve uzun süreli bir çözüm yaratır.

2. ABUTMENT

Ardından, bir konektör diş veya diş setini destekler ve tutar. Diş hekiminiz tarafından kaldırılabilir olsa da, sabit bir çözüm olarak işlev görür.

3. TAÇ

Son olarak, taç (protez diş) eklenir. Bu, gördüğünüz dişin bir parçası. Genellikle dayanıklılık ve doğal bir görünüm için zirkonya veya porselen yapılır.

PARÇALAR NASIL BIR ARAYA GELIYOR?

Tam bir diş sırasını değiştirmek için, dört implant vidası kesin olarak yerleştirilmiştir. Abutmentler daha sonra güvenli bir şekilde bir dizi kron ekliyor.

3 thoughts on “İmplant Diş Tedavisi

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.