İmplant Yerleştirme Prosedürü

İmplant destekli diş tacı yerleştirme işlemi, geleneksel bir kron yerleştirmek için olandan daha uzundur. Birincisi, diş hekiminiz diş etlerini ve çene kemiklerini bir implant tutmaya yetecek kadar sağlıklı olup olmadığını değerlendireceklerdir. Bu genellikle görsel bir muayeneyi, diş öykünüzün gözden geçirilmesini ve X-ışınlarını içerir. Titanyum veya seramik postu tutacak yeterli çene kemiğiniz yoksa, diş hekiminiz (veya diğer diş hekiminiz) kemiği oluşturmak için bir kemik grefti veya sinüs asansörü yapabilir.

Ağzınız bir implant için yeterince sağlıklı olduğunda, diş hekiminiz veya ağız cerrahınız diş etlerinizde bir kesi yapar, implantı çene kemiğine yerleştirir ve sütürleyin. Bu prosedür genellikle bir saatten az sürer ve tipik olarak lokal anestezi ve sedasyon veya genel anestezi altında gerçekleştirilir.

İmplant yerleştirildikten sonra, diş hekiminiz ona geçici bir köprü veya taç takabilir. Bir kaç ay içinde ağzınız iyileşecek ve kök kemiğe yapışacaktır, bu noktada diş hekiminiz kalıcı restorasyonunuzu yerleştirecektir. İmplantın ve restorasyonun yapılmasında kullanılan malzemelere bağlı olarak, implant destekli kronlar uzun yıllar dayanır ve sıklıkla doğal diş gibi işlev görür.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.