Lamine Kaplamalar

Lamine diş kaplamalar, bir dişin estetiğini iyileştirmek veya tahrip olmuş bir diş yüzeyini korumak için bir diş yüzeyinin üzerine yerleştirilmiş ince bir malzeme tabakasıdır.

Lamine diş kaplamalar , diğer adı “Lumineers” son derece çok yönlüdür ve tıkanmış veya çıkıntılı dişleri düzeltmek için kullanılabilir, daha parlak renkli dişler, yakın boşluklar ve ortodontik tedavi için alternatif olarak kullanılabilir.

Lamine Diş Kaplamalar

Diş Kaplama çok ince olduğundan ve herhangi bir metali içermediğinden, yarı saydam bir kaliteye sahip olduklarından, doğal bir diş sağladıkları anlamına gelir, bu aynı zamanda floresan ışığın altında ve flaş fotoğrafçılığında da gerçek doğal görünümdür.

 

Lamine diş kaplamalar  , göze çarpmayan ön dişleri düzeltmek için hızlı, estetik ve güvenli bir yoldur. Porselen diş kaplamalar ağır kalıcı lekeleri, eğrilmiş, çentikli, küçük (boşluklu) ve yapısal olarak hasar görmüş dişleri düzeltmektedir. Porselen kaplamalar, diş yapısına kimyasal olarak bağlanabilen seramik malzeme kabuklarıdır.

Lamine Diş Kaplama Prosedürü:

– İlk önce dış diş yapısından ince bir tabaka traş edilir.

– Daha sonra hazırlanan dişlerin bir izlenimi alınır ve çok ince bir porselene bakan seramistin laboratuvara gönderilir.

– Diş hekimine ikinci kez yapılan ziyarette, lamine diş kaplamalar hazırlanan dişlere bağlanır ve lamine dişler için bir yapışkan olarak işlev gören bağlama malzemesine beyaz bir hafif tabanca uygulanır.

Sizlerde Lamine Diş Kaplamayı düşünüyorsanız kliniğimize gelerek ücretsiz röntgen ve muayene olup hekimimize danışarak ne yapılabileceğine karar verebilirsiniz.