PORSELEN DİŞ  FAYDALARI

Kaplamalar her hasta için ayrı ayrı şekillendirildiğinden, bir kaplama ve doğal diş arasındaki farkı söylemek neredeyse imkansızdır. Doğal dişlerden farklı olarak, ısmarlama kaplamalar kahve ve çay lekelerine ve sigara dumanına karşı dayanıklıdır çünkü yüksek teknoloji ürünü malzemelerden yapılmıştır.

Kaplamalarla (kronların aksine) doğal dişleriniz, kaplamaya uyacak kadar az miktarda değişmeden büyük ölçüde sağlam kalır.

Beyazlaşmaya direnç gösteren dişler için, kaplamalar en koyu dişlerin bile parlak beyaz görünmesini sağlayabilir.

Diş hekimleri ayrıca, küçük kıvrımları, üst üste binmeleri ve küçük boşlukları hızla düzeltmek için kaplamaları tavsiye edebilirler.

PORSELEN DİŞ  BAKIMI

Porselen kaplamaların korunması aslında oldukça basittir: Orijinal dişlerinizde olduğu gibi, rutin fırçalama ve diş ipi ile tedavi edin. Aşındırıcı olmayan florürlü diş macununun kullanılması genellikle diş hekiminiz tarafından önerilecektir.

Kaplamalarınız yerleştirildikten bir hafta sonra, takip ziyareti ve değerlendirmesi için ofise dönmeniz gerekecektir, böylece diş hekimi ağzınızın kaplamalara nasıl tepki verdiğini görebilir. Kaplamalar başarılı olsa bile, bu randevu gelecekteki ağız sağlığınız için hayati önem taşımaktadır.

Dişlerinizi taşlama ya da kenetlenme alışkanlığınız varsa, diş hekiminiz size bir gece ısırığı korumasıyla sığabilir, böylece kaplamalarınıza zarar vermezsiniz.

Ayrıca düzenli profesyonel bakım için diş hekiminize geri dönmelisiniz çünkü porselen kaplamalar özel olarak formüle edilmiş, aşındırıcı olmayan bir macunla parlatılmalı ve diş hekiminizin diş hekiminizi herhangi bir potansiyel arıza belirtisi açısından incelemesi gerekir.