Zirkonyum Diş Fiyatları, Zirkon fiyat listesi ve implant diş fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Zirkonyum ve implant fiyatları nasıl olacak?

 Diş Hekimliği  2019 yılı zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum diş implantı nedir?

Diş implantlarıSeramik diş tacı ile kapatılmış diş kök değiştirmeleridir. Taç (yedek diş) implanta bir abutment ile bağlanır. Zirkonyum implantları implant arenasında biraz yeni. ABD’de, 1960’lardan beri dental implantlar için Titanyum kullanırken, 2007’den beri (1980’lerin sonlarından beri Avrupa) implantlar için Zirkonyum kullanıyoruz. Her iki malzeme de, vücudumuzun doğal diş köklerimizde olduğu gibi implant materyali etrafında büyüyebildiği anlamına gelen, Osseointegrasyonu destekleyen vücutla yüksek kabul oranları sunan biyo-uyumludur. Şu anda, FDA onaylı Zirkonyum implantlarının çoğu tek parçadır. Bu, sentetik diş kökü ve abutmentin birbirine bağlı olduğu anlamına gelirken, Titanyum diş implantları ile iki parça iken, dişhekimine tüm implant yerleştirme işleminin birkaç unsuru üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Zirkonyum metali serbest bırakır mı?

Zirkonyum, elmaslara olan benzerliği ile bilinir. İmplant diş hekimliğinde kullanıldığı zaman diş rengini vermek için hafifçe değiştirilmiş bir kristal materyaldir. Zirkonyum, geçiş metali Zirkonyumun kristal şeklidir ve Zirkonyum implantları sıklıkla “metalsiz” olarak pazarlanmaktadır. Zirkonyum işlemden geçirildiğinde, stabilize edildikten ve kristal fazına dönüştürüldüğünde, seramik “Zirkonyum” olarak adlandırılan ve “metal içermeyen” teknik olarak adlandırılabilecek bir Zirkonyum Oksit olur. Diş dolgularında kullanılan Merkür üzerindeki endişelerin artması nedeniyle, bazı hastalar metalleri ağızlarından tamamen uzak tutma fikrine kısmen sahiptir.

Titanyum diş implantı nedir?

Titanyum tıp sektöründe onlarca yıldır kullanılmaktadır. Diş hekimliğine ek olarak, kalça ve diz replasmanları için yaygın olarak kullanılır. Titanyum, güçlü, hafif, toksik olmayan ve korozyona dayanıklı bir metaldir. Diş implantının titanyumdan yapılmış olması,% 95’lik bir uzun vadeli başarı oranına sahiptir. Bazı hastalar titanyum dental implantlarını 30 yıldan uzun süredir mükemmel durumda tutmuştur. Alternatif olarak Zirkonya diş hekimliğinde uzun vadeli başarısını anlayabilecek kadar uzun sürmemiş ve Zirkonya’nın stilleri sürekli değişmektedir. Örneğin, Zirkonya’yı yerleştirirken, çoğu dişhekimi tek parça bir Zirkonya implantı kullanmaktadır, ancak daha çok iki parçalı stil FDA tarafından onaylanmış olacak ve dişhekimlerine yerleştirme konusunda daha fazla özgürlük tanıyacak, ancak daha az deneyime sahip olacaklardır.

Birisi diş implantlarına alerjisi olabilir mi?

Bir Titanyum diş implantına alerjisi olması nadirdir ve Zirkonya’ya karşı alerjisi olan belgelenmiş hiçbir vaka yoktur. Titanyum diş implantları genellikle az miktarda Alüminyum, Vanadyum ve Nikel de dahil olmak üzere birkaç metalin bir kombinasyonu olan Titanyum Alaşımıdır.

Titanyum ve Zirkonyum’un güvenli malzemeleri çene kemiğine yerleştirilmiş mi?

Her iki implant malzemesi seçeneği de biyouyumlu, FDA onaylı ve güvenli kabul edilir. Bu, insan vücudu ile olumlu etkileşim kurdukları ve toksik olmadıkları anlamına gelir. Titanyum Alaşımının küçük izleri kan dolaşımında mevcut olabilir ancak son 50 yıllık çalışma, hiçbir yan etki göstermemesine neden olmuştur. Zirkonyum, aynı zamanda, biyo-uyumlu hipoalerjenik (tek istisna, hasta alaşım içinde bir metale alerjikse. Olmak üzere) kan akışı içine sızabilir değildir.

Malzemeden bağımsız olarak diş implantları almak, bölge düzgün bir şekilde iyileşene kadar diş eti iltihabı riskini artırır. İki parçalı implantların bakteri barındırma şansının yüksek olduğu bazı argümanlar vardır, tek parçalı implantlar ise aynı zamanda bakteri toplayabilen dental çimentoya gereksinim duyarlar, bu yüzden de ne gelişmekte olan plaktan korunurlar.

Her iki malzeme de ağız dolusu dişler için kullanılabilir mi?

Bir ederse tam kemer veya diş takımını değiştirilmesi edilir, Titanyum implantlar daha iyi bir seçimdir. Titanyum implantlar iki parça halinde yapıldığı için, diş hekimi, abutmentin açısına küçük değişiklikler yapma özgürlüğüne sahiptir. Bu, gülümseme çizgisinin görünüm ve ısırma hizalamasının daha doğal olacağı anlamına gelir. Oysa, tek parça Zirkonyum implantlar ile, açılar dayanma konumu özelleştirmek için Diş izin vermemesi sabit olarak özelleştirmek için daha zordur.

Titanyum implantlar Zirkonyum’dan daha mı iyidir?

Her bir materyale yönelik artı ve eksiler vardır ve hastalarımızın endişelerini ve hedeflerini dinledikten sonra belirli bir implant tipini tavsiye ederiz. Aşağıda, ikisi arasında karar verirken en çok analiz edilen birkaç kategori vardır.

  1. Maliyet – Zirkonya üretimi maliyeti (kübik zirkon takıları düşünün) titanyumdan daha yüksektir, bu yüzden zirkonya implantları hastalara daha fazla para harcar. Bir Titanyum implantı için dişçiye yapılan maliyet genellikle 300 ila 500 dolar arasında, Zirconia implantları ise 500 ile 600 dolar arasında. Bu sadece parçalar içindir, bu hasta için bir maliyet değildir. Konsültasyon, görüntüleme, haritalama, materyaller, cerrahi ve bakım sonrası kontrolleri içeren implantlar genellikle hasta başına 3000 ila 6000 $ arasında bir maliyete mal olur. Sigorta şirketleri genellikle dental implantları kapsamamaktadır, ancak gittikçe daha fazla maliyete maruz kalan diş sigortasını görüyoruz.
  2. Osseointegrasyon ve Yumuşak Doku İyileştirme – Hem Zirkonya hem de Titanyum implant materyalleri biyolojik olarak uyumludur ve kemik ve diş etleri ile iyi entegre olur. Titanyum implantlar genellikle 20 artı yıl sürmektedir, Zirconia hala uzun süredir başarıya ulaşmak için yeterince uzun süredir kullanılmadığı için araştırma aşamasındadır. Eski Zirkonya versiyonlarının yeni implantlar gerektiren kırılmalarının olduğu bilinmektedir. Bazı Zirkonya üreticileri, Titanyumun ağızda başka bir metal türü varsa, bir şoka veya piezo-elektrik akımına neden olacağını düşünerek hastaları korkutur. Bununla birlikte, bu konuyla ilgili hiçbir belge bulamadığımız için bu kaygı oldukça temelsizdir.
  3. Yerleşim Kolaylığı– Titanyum implantlar, çok sayıda dişin yerine takma dişler yerine daha çok insanın dönmesi nedeniyle, bir süreliğine diş değiştirme konusunda standart olmuştur. Titanyum implantlar çok yaygın bir diş prosedürü haline gelmiştir ve bir diş hekiminin kemik yoğunluğu ve kemik sağlığı iyi olduğunda komplikasyon olmaksızın yerleştirilmesi kolay kabul edilir. Zirkonya implantlarının başarılı cerrahi yerleştirilmesinin daha zor olduğu kanıtlanmıştır. Zirkonya implantlarının çoğu tek parçadır (hem katı hem de tek parça halinde abutment). Bu, dişetlerinin altına tamamen yerleştirilemez ve bir açıda yerleştirilmesi zordur. İmplantın hafif bir açıda yerleştirilebilmesi dişhekimi için önemlidir, çünkü zaman zaman kemik yoğunluğu ve diş profili nedeniyle bir implantın optimal konumu hafifçe ortalanır.
  4. Estetik – Çoğu hasta için Titanyum harika sonuçlar üretir. Bununla birlikte, bazı hastalar diş etleri altında veya diş sırtında gözle görülebilir bir gri çizgi geliştirmekle ilgilidir. Hastalarda ince kemik veya diş eti dokusu varsa, dental implantın abutmanı seramikten yapılabilir, böylece hiç gri metal görünmez. Öte yandan Zirkonya, estetiği ile bilinir. Seramik malzemenin güzel beyaz diş rengi çok doğal gözükür ve dişeti dokusuyla gösterilmez.
  5. Gücü – Titanyum implantlar inanılmaz derecede güçlüdür, yüksek eğilme özelliklerine sahiptir ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Zirkonya, daha fazla mikro kırığa yol açabilen daha düşük bir esnekliğe sahiptir, ancak aynı zamanda çok sert ve güçlüdür.

Hem Titanyum hem de Zirkonya diş implantları hakkında çok fazla bilgi ile, pek çok hastanın hangi malzemeyi tercih ettiğine karar vermesi zor bir dönem değildir. Çoğu zaman Titanyum dental implantları hastalarıma öneririm ve Titanyum’u kendi ağzımda tercih ederim. Titanyum diş implantları uzun yıllar tıbbi ve dişçilik sektörüne hizmet etmiştir. Güvenilir ve iyi kanıtlanmışlardır. Zirkonya implantları umut vaat etse de, uzun vadeli başarıları kanıtlanmamıştır. Zirkonyaya doğru sizi yönlendiren estetik ya da alerji hassasiyeti ise, bir Titanyum implantına sahip bir Zirkonya abutmenti en iyi çözüm olabilir.

Dental implantlar hakkında daha fazla bilgi almak veya implant diş hekimliği adayı olup olmadığınızı görmek için, lütfen(0212) 347 10 03 numaralı telefondan bizi  bir konsültasyon planlaması için arayın !

DİŞ KAPLAMALARI FİYAT LİSTESİ ;

KAPLAMA FİYAT LİSTESİ KDV Hariç – KDV Dahil %8
Roach Köprü 282,41TL – 305,00TL
Gece Plağı (Yumuşak) 342,59TL – 370,00TL
Gece Plağı (Sert Oklüzal Splintleme) 1.162,04TL – 1.255,00TL
Pinley ve Çeşitleri * 310,19TL – 335,00TL
Tek Parça Döküm Kuron 282,41TL – 305,00TL
Veneer Kuron (Akrilik) 351,85TL – 380,00TL
Veneer Kuron ** (Seramik) 388,89TL – 420,00TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 893,52TL – 965,00TL
Laminate Veneer (Akrilik) 425,93TL – 460,00TL
Laminate Veneer (Seramik) 856,48TL – 925,00TL
Jaket Kuron (Akrilik) 310,19TL – 335,00TL
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 819,44TL – 885,00TL
Teleskop Kuron* (Koping) 365,74TL – 395,00TL
Kuronlarda Freze Tekniği Farkı 97,22TL – 105,00TL
Döküm Post Core (Pivo – Kuron Hariç) 236,11TL – 255,00TL
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 291,67TL – 315,00TL
Geçici Kuron (Tek Diş İçin) 97,22TL – 105,00TL
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin) 74,07TL – 80,00TL
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (Her Sabit Üye İçin) 46,30TL – 50,00TL
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin) 203,70TL – 220,00TL
Diş Üstü Protezi (Overdenture – Tek Çene) (**) 1.287,04TL – 1.390,00TL
Damak Yarığı Protezi (Velum Uzantılı Aparey) (**) 1.537,04TL – 1.660,00TL
Yeni Doğanda Preoperatif Aparey (Veren Ücreti Ayrıca Alınır) (**) 1.384,26TL – 1.495,00TL
Geçici Obturatörler (**) 796,30TL – 860,00TL
Basit Çene Defektlerinde Protetik Tedavi (**) 1.606,48TL – 1.735,00TL
Komplike Çene Defektlerinde Protetik Tedavi (**) 2.370,37TL – 2.560,00TL
Yüz Protezleri (Yumuşak Akrilik İle) 2.578,70TL – 2.785,00TL
Göz Protezi (Oküler) 2.925,93TL – 3.160,00TL
Oklüzal Aşındırmalar (Tek Çene) 236,11TL – 255,00TL
Oklüzyon Düzeltilmesi (İki Çene) 449,07TL – 485,00TL

* Kıymetli metal ücreti hariç. ** Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç.

 

İmplant ve Çene Cerrahisi Fiyat Listesi ;

AĞIZ-DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ FİYAT LİSTESİ KDV Hariç – KDV Dahil %8
Sert Doku Greftleme (Greft Ücreti Hariç) 458,33TL – 495,00TL
Yumuşak Doku Greftleme (Greft Ücreti Hariç) 412,04TL – 445,00TL
Sinüs Lifting (Biomateryal Ücreti Hariç) 495,37TL – 535,00TL
Biyopsi 222,22TL – 240,00TL
Fibrom Operasyonu 282,41TL – 305,00TL
Apse Drenajı ve Tedavisi 166,67TL – 180,00TL
Kapişon İzalesi veya İmplant Üstü Açılması 143,52TL – 155,00TL
Stomatit Tedavisi 106,48TL – 115,00TL
Fizik Tedavisi (İnfraruj Seansı) 74,07TL – 80,00TL
Çene Kırığı (Basit) 731,48TL – 790,00TL
Çene Kırığı (Komplike – Materyal Ücreti Hariç) 2.615,74TL – 2.825,00TL
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 467,59TL – 505,00TL
Çok Köklü Dişte Reimplantasyon 495,37TL – 535,00TL
Tek Köklü Dişte Ototransplantasyon 495,37TL – 535,00TL
Çok Köklü Dişte Ototransplantasyon 504,63TL – 545,00TL
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1.023,15TL – 1.105,00TL
Torus Operasyonu (Yarım Çene) 342,59TL – 370,00TL
Odontogenik Tümör Operasyonu (Küçük) 745,37TL – 805,00TL
Odontogenik Tümör Operasyonu (Büyük) 837,96TL – 905,00TL
Nevralji Tedavisi (Alkol Enjeksiyonu) 74,07TL – 80,00TL
Nöroktomi (Nevralji Tedavisi Cerrahi) 379,63TL – 410,00TL
Tükürük Bezi Kanalından Taş Çıkarma (Basit) 273,15TL – 295,00TL
Tükürük Bezi Kanalından Taş Çıkarma (Komplike) 351,85TL – 380,00TL
Ortodontik Tedavi Amaçlı Gömük Dişlerin Üzerinin Açılması 342,59TL – 370,00TL
T.M.E. Mekonoterapi 291,67TL – 315,00TL
T.M.E. İçi Enjeksiyon (Tek Taraflı) 134,26TL – 145,00TL
Artrosentez (Tek Taraflı) 319,44TL – 345,00TL
Açık Eklem Cerrahisi (Tek Taraflı) 2.694,44TL – 2.910,00TL
Genioplasti 2.578,70TL – 2.785,00TL
Segmental Osteotomi 2.810,19TL – 3.035,00TL
Osteotomi (Tek Çene) 2.925,93TL – 3.160,00TL
Diş hekimliğinde Botulinum Toksin Uygulaması 467,59TL – 505,00TL
İmplant Çıkartılması 398,15TL – 430,00TL
Ankraj Amaçlı Plak Yerleştirme (Malzeme Ücreti Hariç) 398,15TL – 430,00TL
Ankraj Amaçlı Plak Çıkarma 268,52TL – 290,00TL
Diş Çekimi 106,48TL – 115,00TL
Komplikasyonlu Diş Çekimi 189,81TL – 205,00TL
Gömülü Diş Operasyonu 351,85TL – 380,00TL
Gömülü Diş Operasyonu (Kemik Retansiyonlu) 398,15TL – 430,00TL
Tek Kökte Kök Ucu Rezeksiyonu (Kanal Tedavisi ve Dolgu Hariç) 388,89TL – 420,00TL
İki Kökte Kök Ucu Rezeksiyonu (Kanal Tedavisi ve Dolgu Hariç) 527,78TL – 570,00TL
Üç Kökte Kök Ucu Rezeksiyonu (Kanal Tedavisi ve Dolgu Hariç) 611,11TL – 660,00TL
Alveolit Cerrahi Tedavisi 143,52TL – 155,00TL
Kanama Müdahalesi (Basit) 83,33TL – 90,00TL
Kanama Müdahalesi (Dikişli) 115,74TL – 125,00TL
Alveol Plastiği (Yarım Çene) 467,59TL – 505,00TL
Alveol Düzeltilmesi (Yarım Çene) 291,67TL – 315,00TL
Kist Operasyonu (Basit) 435,19TL – 470,00TL
Kist Operasyonu (Komplike) 796,30TL – 860,00TL
Epulis Operasyonu 273,15TL – 295,00TL
Osteomyelitis veya Osteitis Operasyonu (Tek Çene Basit) 574,07TL – 620,00TL
Çene Lüksasyonu 97,22TL – 105,00TL
Frenektomi Operasyonu 259,26TL – 280,00TL
Vestibüloplasti Plastiği (Yarım Çene) 819,44TL – 885,00TL
Sinüs Plastiği 412,04TL – 445,00TL