Metal içermeyen Zirkonyum Dental İmplantları Seçebileceğiniz 7 Sebep
Metal içermeyen Zirkonyum diş implantları, çeşitli nedenlerden dolayı popülerlik kazanmaktadır. Bu implantların kemik ve diş etleri ile iyi etkileştiği bilinmektedir ve genel sağlığını destekleyen bir implant isteyen hastalar için iyi bir bütünsel seçenektir. Pek çok insan, geleneksel titanyum çeşitleri üzerinde Zirkonyum implantlarını seçiyor ve dental implantlardaki eğilimin bu yönde ilerlemesinin birkaç nedeni var.

Estetik

Titanyum implantlar bazen estetik sorunlara yol açar. Bu özellikle diş eti çekmesi veya ince diş etleri olan hastalar için geçerlidir. Titanyum diş implantları yerleştirildiğinde, diş etleri gri görünebilir. Zirkonya beyazdır ve bir metal değildir, bu yüzden daha doğal bir görünüm sağlayabilir.

Basit tasarım

Geleneksel titanyum diş implantları, bir tespit vidası kullanılarak birbirine birleştirilen iki metal parçadan oluşur. Aşırı basınca maruz kaldığında, bu iki parça hafifçe hareket edebilir ve bu da bakterilerin kolonize olabileceği ceplere yol açabilir. Zirkonyum diş implantları, bu sorunu ortadan kaldırmak için basit, tek parçalı bir tasarıma sahiptir. Bu seramik bileşenler implantasyondan sonra değişmeyecek, bu yüzden enfeksiyon endişe verici değildir.

Alerjiler

Metal implantlar, alerjisi olan kişiler için büyük bir sorun olabilir. Bazı durumlarda, implantlar yerleştirildikten yıllar geçene kadar hassasiyet bile ortaya çıkmayabilir. Bu, kemik kaybına ve implant başarısızlığına neden olabilir. Zirkonya diş implantları hipoalerjeniktir, bu yüzden duyarlılık ve alerji sorunları bir problem değildir.

dayanıklılık

Zirkonya diş implantları son derece sağlam ve dayanıklıdır ve uzun vadeli başarıları sistemin en çekici özelliklerinden biridir. Bu diş implantları, büyük bir kuvvete dayanacak şekilde tasarlandı ve baskı altındayken üstün güçleri ve bükülmezlikleri ile bilinirler. Bunlar bir dental implant sisteminin sahip olması için harika niteliklerdir.

Konfor

Metal içermeyen Zirconia dental implantları tercih eden pek çok hasta, sistemlerinde daha kısa implant işlemi ve daha fazla konfor duyduklarını iddia ediyor. Zirkonya’nın gücü, ameliyattan sonra daha fazla işleve olanak tanır, dolayısıyla bu diş implantları ile uzun süreli başarı elde etme ihtimali oldukça yüksektir.

Direnç

Titanyum diş implantlarının ağız gibi ıslak bir ortama konduğunda aşındığı bilinmektedir ve dişlerde başka metal varsa bu işlem hızlandırılır. Florür eklendiğinde, metal korozyonu da hızlanır ve implant yüzeyine saldırabilir. Biyolojik olarak uyumlu bir malzeme olan Zirkonyum ile, bu madde, korozyona karşı dirençli olduğundan ve kimyasal reaksiyonları tetiklemediğinden veya ısı ve elektrik iletmediğinden, bu sorun daha az sorunludur.

Daha Kısa Cerrahi

Metal içermeyen Zirkonyum diş implantları, diş çekimi sonrası hemen yerleştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tek aşamalı ameliyat, hastanın konforunu en üst düzeye çıkarmak için implantı yerleştirmek için gereken süreyi azaltır. Daha az bir ameliyat aynı zamanda prosedürü takip etmek için günlerde daha kısa iyileşme süresi ve daha az ağrı ile sonuçlanır.